Kiralama Şartları

Ehliyet ve Yaş

Ekonomık araclar ıcın 22 yaş ve 2 yıllık ehlıyet, medıum araclar ıcın 24 yaş 3 yıllık ehlıyet, large grubu araclar ıcın 25 yaş ve 5 yıllık ehlıyet sahıbı olmanız halınde, kiralama yapabılır ve sıze sundugumuz özel ımkanlardan faydalanabılırsınız..

Kiralama Süreleri

Minimum süreli kiralamalar için günlük ücret uygulanır. Uzun süreli kiralamalar için lütfen satış temsilcimizle görüşün ve size sunacağı özel fiyat imkânlarından faydalanın

Fiyat Tarife Kapsamı

Verilen fiyat tarifelerinde araç periyodik bakımı, üçüncü şahıslara karşı (Yasal Poliçe Sınırlarında) sigorta garantisi ve %18 KDV dâhildir. Yakıt Kiralayana aittir. Ek Sürücü, Navigasyon ve Bebek Koltuğu gibi Ekstra Hizmetlerimizden de faydalanabilirsiniz.

Trafik Cezaları

Trafik cezaları kiracıya ait'dir. Bir kaza veya hasar anında kiracının tamamen kusurlu bulunması ve kazadan sonra 24 saat içinde şirket merkezine bilgi verilmemesi durumunda, Aracın serviste kaldığı süre kiralama ücretine ilave edilir. Aynı şekilde aracın trafik tarafından alıkonması vb. durumlar için geçen süre kiralama ücretine ilave edilir. Otoyol, köprü geçiş ücretleri ve cezaları kiracıya ait'dir. Kaza ve hasar halinde aracın yerini değiştirmeden en yakın polis merkezine başvurarak kaza ve alkol raporu alınız.

Tam Kapsamlı Sigorta

İsteğe bağlı olan Cam, Far, Lastik ve Mini Hasarı kapsayan sigortanızı yaptırabilirsiniz.

Teslimat ve Bırakma

Araçlar şirket merkezimizde kontrolleri yapılarak teslim edilir ve şirket merkezimizde kontrolleri yapılarak teslim alınır.

Teslimde Gecikme

Araçların geriye teslim süresinde 3 saate kadar olan gecikmelerde, her saat için sözleşmede uygulanan kira fiyatının 1/3 ü, 3 saati aşan gecikmelerde ise günlük kira bedeli alınır.

Rezervasyon

Ön görülen kiralama zamanı için, kira bedelinin %30 unu ödemek sureti ile rezervasyon yaptırabilir muhtemel araç sıkıntısının önlemeni alabilirsiniz. Erken Rezervasyonda ön görülen kiralama zamanı için, kira bedelinin %80 ini ödemek sureti ile rezervasyon yaptırabilir hem muhtemel araç sıkıntısının hem de muhtemel zam beklentisinin önlemeni alarak sabit fiyat avantajlarından faydalanabilirsiniz

Ödeme

Kiralama hizmetinin ön görülen toplam tutarı, Kira süresinin başlangıcında Nakit, havale, Eft veya Kredi kartı yolu ile peşin olarak teshil edilir.

web sitemiz üzerinden yapmış olduğunuz rezervasyonlarda

Wings Car Rental web sitesinden yapacağınız rezervasyonlar ön rezervasyondur. Kesinleştirilmesi için gün içinde size dönüş yapılacaktır.

Sigorta

Araçlarımızın tamamı Rent a Car sigortası kapsamındadır. Sigorta kapsamına girmeyen hasar ve ziyanlar kiralayana rücu ettirilir. Bu nedenle yapmış olduğunuz sözleşme şartlarına ve aşağıda belirtilen konulara özen göstermenizi önemle tavsiye ederiz.

  • Kaza veya hasar anında Kaza tutanağı ve alkol raporunu muhakkak tutturun. Ve en acil şekilde şirket merkezimize ulaştırın.
  • Alkollü, uyuşturucu etkisi altında ve yasal hız sınırları dışında araç kullanmayın.
  • Kiracı dışında aracı ikinci şahsın kullanabilmesi, geçerli kimlik ve ehliyetin sözleşme kaydı ile mümkündür. Aksi durumda sigorta kapsam dışı kalır.
  • Kiralanan aracın çalınması durumunda, araç anahtarını + ruhsatını ve polis raporunu en acil şekilde şirket merkezimize ulaştırmanızı önemle tavsiye ederiz.
Km Sınırınız

Kampanyalı ve aylık kiralamalar hariç yapılan kiralamalarda günlük sınırımız 250 KM dir. Kampanyalı kiralamalarda 150 KM’dir. Aylık kiralamalar için sorunuz…

  • 1-14 gün arası kiralamalarda 250 km
  • 15-21 gün arası kiralamalarda 200 km
  • 22-30 gün arası kiralamalarda 150 km'dir.